pekný deň

Autor: Jaromír Tvarůžek | 12.1.2011 o 2:26 | (upravené 12.1.2011 o 2:38) Karma článku: 8,28 | Prečítané:  953x

Celú noc padal sneh. Ráno sme s manžekou vstávali o piatej ako každý pracovný deň. Po polhodinke sme už nasadali do studeného auta a vyrážali na cestu. Šmýkalo sa, na ceste bol ujazdený sneh. No na dialnici už sme si to vyšívali stovkou, len na dialničnej križovatke bolo treba riadne zpomaliť lebo nájazd nás točil o dvestosedemdesiat stupňov smerom na sever. Prvý zjazd a sme pri firme. Parkovisko bolo vzorne odhrnuté, tak sme bez problémov zaparkovali.

Manželka išla do šatne a potom na montážnu linku. Ja som si vyšiel o poschodie vyššie a zapol som počítač. Najskôr sa mi akosi nedarilo rozbehnúť. Od polovice novembra 2010 mám novú prácu. Teraz robím na marketingu a šéf mi pridelil tri projekty. Včera som sa priznal, že na dvoch som zatial neurobil takmer nič. Zato ten jeden vyzerá nádejne. Chviľku som bol na chat(e) s kolegiňou Evou z Považskej Bystrice. Dodala mi pozitívnej energie a potom som sa konečne rozbehol.

Snažím sa naprogramovať software, ktorý bude z knižnice 3D modelov vyberať ten, ktorý potrebujeme a tiež ho vhodne nakonfiguruje. Je niekoľko externých firiem, ktoré nám túto službu ponúka, takže nie je to žiadný objav. Naša firma je celosvetový výrobca a ide o tisíce modelov a obrovský objem dát. Nie je to iba o programovaní, skôr ide o nájdenie procesu, ktorý bude jednoduchý, lacný a efektívny. Externé firmy nám ponúkajú pomerne drahé riešenie. Ale hlavný problém je údržba dát. Možno si viete predstaviť koľko zmien sa deje každý deň vo firme, ktorá má konštrukcie po celom svete a vyrába stovky rôznych variant denne. Práve v údržbe dát je najväčší problém.

V decembri som dostal nápad, ako prepojiť už bežiaci projekt s tým mojim. No bohužial sa ukázalo, že neviem dostatočne vysvetliť, ako by to fungovalo. Tak som sa rozhodol, že aj keď nie som programátor, tak sa pokúsim vytvoriť zjednodušenú verziu, ktorá by názorne ukázala, ako to bude fungovať. A podarilo sa!

Samozrejme to nie je žiaden profesionálny software, ale funguje a ako "breadboard" postačí. Urobilo mi to radosť. Človeka vždy poteší, keď sa mu dačo podarí. Dnes ráno som to ukázal mojmu šéfovi. Neskríval radosť a požiadal ma, aby som to predviedol na mesačnej porade nášho tímu. Pačilo sa to. Radujem sa. No po obede doviedol môj šéf riaditeľa inžinieringu k môjmu pracovnému stolu a chcel, aby som mu to predviedol. Obidvaja sa viditeľne tešili a môj šéf hovorí: "Najradšej by som ťa objal, je to úžasná myšlienka, ale neviem či sa neurazíš. Ja neviem aké sú zvyky na Slovensku." Ja som povedal, že môže. No a on ma tak vystískal, že som mal čo robiť, aby mi nevbehli slzy do očí. Takto od srdca ma ešte nikdo v robote nevystískal. Dnes mám skutočne krásny deň.

Do nového roku 2011 vám prajem veľa takýchto pekných dní srdečne všetkých čitateľov pozdravujem z mrazivej Iowy.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Verejný nepriateľ Soros. Ako Orbán decimuje kritikov a ničí mimovládky

Maďarský premiér si spravil agendu z útokov na migrantov, médiá aj zahraničné organizácie. Vzoprieť sa mu vie málokto.

KOMENTÁRE

Maďari sa už inak ako smiechom brániť nevedia

Antiorbánovský front sa ocitol v situácii, keď vysvetľovanie stratilo význam.


Už ste čítali?